شبیه سازی ربات صنعتی با نرم افزار Robot Studio

شبیه سازی ربات صنعتی با نرم افزار Robot Studio

شبیه سازی ربات صنعتی با نرم افزار Robot Studio

یکی از مهمترین ابزاری که یک مهندس برای طراحی ربات های خود نیاز دارد، نرم افزار شبیه سازی قدرتمند می باشد که نتیجه ی کار را قبل از صرف هزینه ی بسیار نشان می دهد. در واقع مهمترین حسن شبیه سازها در این است که قطعیت تئوری ها را قبل از انجام کار به اثبات می رسانند و می توان با اطمینان خاطر اقدام به ساخت طرح کنیم.

برنامه نویسی آفلاین با استفاده از تکنولوژی ربات مجازی بر روی سیستم یا کامپیوتر، شما را قادر می سازد تا درست مثل داشتن یک ربات واقعی، یک پروژه را شبیه سازی کنید و قبل از ساخت ربات همه ی جنبه های آن را مورد بررسی قرار دهید.

نرم‌افزار شبیه‌ سازی ربات Robotics Developer Studio محیطی براساس ویندوز، برای کنترل و شبیه‌سازی ربات ها است. مجمع هدف این نرم‌افزار محیط‌های دانشگاهی، سرگرمی و توسعه‌دهندگان تجاری است که گستره ای از سخت‌افزار ربات را شامل می‌شود.

 

نرم افزار Robot Studio چیست

نرم افزار Robotstudio ابزاری است که توسط شرکت ABB برای مدل سازی سلول های رباتیک و برنامه نویسی ربات های شرکت در نسل های مختلف (S4 تا +IRC5 )به صورت آنلاین و آفلاین می باشد.

امکان برنامه نویسی به صورت آفلاین و شبیه سازی کامل یک پروژه رباتیک با استفاده از کنترلر مجازی روی سیستم با نرم افزار Robot Studio کامپیوتر فراهم می آورد همچنین امکان برنامه نویسی و عیب یابی به صورت آنلاین با استفاده از کنترلر وجود دارد

Robot Studio نرم افزاری بسیار قدرتمند است که برای ربات های صنعتی شرکت ABB است که خود این ربات های ABB ساخت کشور سوئیس هستند و برخی از قطعات آن در کشورهای دیگر ساخته می شود..

این ابزار با ایجاد امکان آموزش، برنامه نویسی،تست و خطایابی سلولهای رباتیک در محیط های اداری بدون نیاز به تجهیزات واقعی، مزایا و کاربرهای زیادی دارد.

 

مزایای استفاده از Robot Studio

  • کاهش مدت زمان طراحی
  • کوتاه شدن زمان تغییرات برنامه
  • افزایش بهره وری
  • کاهش ریسک
  • راه اندازی سریعتر
  • افزایش بهره وری
  • کاهش در هزینه های خط تولید

ABB در نسخه های جدید خود این نرم افزار را همراه با تمام پاورپک های مربوط به صنایع مختلف همچون:ماشین کاری، جوشکاری، پاشیدن رنگ و…برای کاربرانی که از این ربات استفاده می کنند ارائه نموده است.
در حالت کلی این نرم افزار به منظور شبیه سازی و برنامه نویسی سلول های رباتیک مورد استفاده قرار میگیرد و از آنجایی که تعداد زیادی از ربات های ABB نصب شده در ایران از نسل قدیمی S4می باشند،بسیاری از شرکت ها از لحاظ اقتصادی از ربات های دسته دوم استفاده می کنند.

خانه درباره ماتماس با ما